IN DE MEDIA
di 13 maart 2012
 Optreden The Medics, 03-03-2012
ma 23 mei 2011
 Besparen op Cultuur?
ma 14 februari 2011
 Estrado: "voor muziek en meer"
wo 3 november 2010
 Estrado afgeladen door DeWolff
ma 23 augustus 2010
 Eric Corton over DeWolff
wo 30 juni 2010
 Kaz Lux strijdt tegen zon in half gevuld Estrado
do 8 april 2010
 Film en concert zijn grootste trekkers
di 17 november 2009
 Interview Duocopy
za 14 november 2009
 Raad deelt uit met potje Den Besten
ma 26 oktober 2009
 Cultuur luidt de alarmbel
di 6 oktober 2009
 Jeanne French - Bluesstrado Harderwijk
za 3 oktober 2009
 Theatersportmarathon
za 8 augustus 2009
 Award bands tijdens Sporting festival
do 7 mei 2009
 Gelderse popacts gezocht voor Gesel XL
ma 9 februari 2009
 Estrado mag zich warme sympathie van politiek koesteren
ma 2 februari 2009
 ESTRADO zet zichzelf in de etalage
wo 26 november 2008
 Cadeaubon voor Estrado
vr 7 november 2008
 Party-tijgers halen ‘Eighties-Verantwoord’ naar Estrado
vr 31 oktober 2008
 Estrado moet professioneler
vr 26 september 2008
 Nederpoptour doet Harderwijk aan ondanks faillissement
do 25 september 2008
 Erik Mesie en Kadanz laten jaren 80 herleven
ma 25 augustus 2008
 Wereldbazaar XL wil best meer publiek
za 9 augustus 2008
 Drie maanden multicultureel in Samen Kleurrijk
wo 30 juli 2008
 Interview Radio Apeldoorn
zo 20 juli 2008
 Estrado let meer op geldbuidel
zo 20 juli 2008
 Estrado draait winst met jaarlijks 45 podiumavonden
za 17 mei 2008
 Imponerende acts in Estrado-Plaza
do 17 april 2008
 Bluesgigant Ian Parker terug in Harderwijk
di 8 april 2008
 Tiende editie Expectacle! met drie gasten
do 28 februari 2008
 Jam61, even lekker samen jammen?
do 14 februari 2008
 Boss-It zaterdag in Estrado
ma 11 februari 2008
 Harderwijkers doen mee aan Roparun
ma 4 februari 2008
 Pakkende rock met melancholische gitaarklanken op podium Estrado
do 31 januari 2008
 Franse band Jesus Volt neemt Live cd op!
di 22 januari 2008
 ,,Ik heb nog nooit zo'n feest meegemaakt. Moet vaker gebeuren."
ma 21 januari 2008
 DVD Release - Rob Orlemans & Half Past Midnight
ma 21 januari 2008
 Kayak dendert het nieuwe jaar binnen
di 15 januari 2008
 Winter Bluesfestival is relaxed en voor alle leeftijden
di 15 januari 2008
 Winter Bluesfestival moet stevige seizoensopening Estrado worden
za 22 december 2007
 Optreden van Innes Sibun in Harderwijk
za 22 december 2007
 Jazz in Estrado zet meteen goed de toon
do 6 december 2007
 Inspiratie uit late rit naar huis
za 24 november 2007
 Droomdebutanten in Estrado
di 20 november 2007
 Moke komt als geroepen in Harderwijk en mag wat jongeren betreft een trend zetten
di 20 november 2007
 Jongeren ‘battlen’ in Harderwijk tegen discriminatie
ma 19 november 2007
 Ex-leden van Jovink & de voederbietels naar Harderwijk
ma 29 oktober 2007
 Gewikt & gewogen; Lokkend ondernemerspaleis
 
Party-tijgers halen ‘Eighties-Verantwoord’ naar Estrado

Geplaatst op vr 1 november 2008
Door: Theo Bakker , bron: Kontakt Karderwijk

Ze zijn altijd in de weer met de nieuwste trends in cultuur en muziek. Party-animals Marthijn Eschweiler en partner Marlous Groeneveld vervelen zich zelden. Zijn ze geen posters aan het plakken voor de meest recente pop- en cultuuravond in Estrado, dan bezoeken ze wel festivals en optredens op zoek naar nieuw talent. En als ze daar mee klaar zijn gaan ze wel bezig met het maken van accessoires en rekwisieten om de juiste sfeer te scheppen.

Ze zijn verantwoordelijk voor veel optredens in Harderwijk en experimenteerden met de nieuwe muziekstijlen, zoals Expectacle! en ADF (Aaltjesdagen Dance Festival). Maar nu brengen ze iets geheel nieuws. En dat nieuwe is in dit geval een beetje belegen, want Marthijn en Marlous organiseren ‘Eighties Verantwoord’ een festival concept dat terug grijpt op de jaren tachtig.

Mensen uit de jaren tachtig zijn nu een beetje op leeftijd maar de muziek uit die tijd leeft onverminderd voort. Wie kent niet U2, Wham, the Cure of The Fyne Young Kanibals en het is deze muziek die veelvuldig op de radio te horen is en die veel enthousiasme bij de toehoorders teweeg brengt. Dit bracht de organisatoren op idee om een nieuw partyconcept op de mark te brengen waarin juist die jaren tachtig centraal staan. Voor de iets oudere concertbezoeker staat zo’n avond bol van herinneringen, voor de jongeren is het een kennismaking met de hoogtepunten van de jaren tachtig en alles wat daarbij hoort, licht, geluid, projecties en clips wordt de bezoeker in de juiste sfeer gebracht.

De eerste productie van Eigthies Verantwoord dateert alweer uit het jaar 2000 en sindsdien zijn er optredens in het hele land geweest. Er zijn uitvoeringen geweest in Amsterdam (Panama) , Utrecht  (Tivoli), Terschelling (Oerol) , Landgraaf (Parkpop) en Biddinghuizen (Lowlands) en telkens met een zeer enthousiast publiek. ‘Dit concept is overal erg succesvol en trekt veel belangstelling. Daarom halen we het nu naar Harderwijk en op 25 oktober is de eerste avond in Estrado’ zegt Marthijn Eschweiler die ook verantwoordelijk is in de programmacommissie. Het is ook een avond die aantrekkelijk is voor alle publiek en jong en oud zijn welkom om mee te genieten van de echte jaren tachtig avond in Harderwijk.

De disc-jockeys, 7 Inch Twins hebben zo’n vierduizend verschillende nummers tot hun beschikking en het is zoals in die tijd gebruikelijk is mogelijk om verzoekplaten aan te vragen. Dat kan zelfs vooraf via internet op de website www.eighties-verantwoord.nl

7 Inch Twins staat garant voor een oergezellige avond met nostalgie en sfeer, maar dan in een uiterst modern jasje. Marthijn en Marlous verwachten een grote opkomst en bezoekers van met verschillende achtergronden. Ook voor mensen die nog nooit in Estrado zijn geweest is het een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met het pop- en cultuurpodium.

Estrado biedt verassende muziek en moderne culturele evenementen en dat op een relatief kleine schaal, zodat de menselijke maat goed herkenbaar is en blijft.

Eighties Verantwoord vindt plaats op zaterdagavond 25 oktober, de zaal gaat open om 23.00 uur. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop bij Cultuur.uit, Movie Max en de Music Store in Harderwijk. Online zijn kaarten te verkrijgen via www.estrado.nl De entree is 9 euro, bij kaartverkoop bij de kassa van Estrado voor 24.00 uur kost een kaartje slechts 5 euro. Het programma duurt tot in de kleine uurtjes.